2020 EYLÜL YDS DEĞERLENDİRMESİ
  • YDS / e-YDS
  • 29.09.2020

2020 EYLÜL YDS DEĞERLENDİRMESİ

2020 yılı tüm dünya ve ülkemiz açısından çok zorlu geçiyor. Pandemi nedeniyle MArt ayından itibaren ülkemizde birçok sınav ertelenmişti. Bu sınavlardan biri de YDS. İki defa ertelenen sınav 27 Eylül 2020 tarihinde sonunda yapıldı. Şimdi öğrencilerimiz ve tüm adaylar için sınavın genel bir analizini yapalım.

 

ÖSYM ADETA KENDİNİ AFFETTİRDİ.

2 defa ertelenen sınav tüm öğrenciler ve eğitim kurumlarının planlarını altüst etti malesef. Zaten zorlu bir süreç olan YDS hazırlığı daha da zorlaştı. Fakat tüm bunlara değidiğiniz düşünüyoruz. Genel olarak sınav zorluk derecesine baktığımızda ÖZYM adeta gönül almış diyebiliriz. Geçmiş yılalrdaki YDS'lere oranla daha kolay bir sınavdı diyebiliriz. Sınava bizimle hazırlanan ve çalışma programını tamamlayan kullanıcılarımızın hedefledikleri puanlara ulaşacaklarını hatta daha da üzerine çıkacaklarını düşünüyoruz. 

Şöyleki Geçen sene yapılan YDS'ler ile bu YDS'ye aynı anda girdiğinizi düşünelim. Bu 2020 YDS'den  ortalama 5-10 puan fazla alacağınızı düşünüyoruz.

Tabiki bu söylediklerimiz düzenli bir şekilde sınava hazırlanan öğrencilerimiz için geçerli. Ciddi bir hazırlık süreci geçirmeyen öğrenciler için YDS gene her zaman ki YDS. Can sıkıcı, zor ve sevimsiz :)

Çeviri ve okuma bölümlerinin gayet net ve çeldiricilerin az olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bu bölümlerin geçmiş sınavlara oranla daha kolaydı. Okuma parçaları çok uzun ve anlaşılmaz değildi. Sınavdaki birçok bölüm net ve temizdi. Kılçığı az bir sınavdı diyebiliriz. Ama tabi ki kılçıklar da yok değildi. YDS'yi ciddiye alan ve programlı çalışan adayların emeklerinin karşılığını alabileceği bir sınavdı.

PUT UP

 

KELİME SORULARINDA TAM İSABET

Kelime soruları gayet net ve öngörülebilirdi. Çok fazla çeldirici vardı diyemeyiz. Çalışanların yapabileceği kelimelerdi. Sınavda çıkan 6 kelimenin 5'i doğrudan kelime eğitim sistemimizde bulunan kelimelerdi. Her sınavda olduğu gibi bu sınavda da kelime bölümümüz tam 12'den vurdu. Sınavda çıkan kelimeleri aşağıda listeledik.

Fortifies

Come down with

Collision

Profitable

Remarkably

Inquiries

 

ÖZETLE

Sınava YDS ciddiyetiyle programlı ve sistemli çalışan adayların emeklerinin karşılığını alacağı bir sınavdı. Sınava giren öğrencilerimizden bize katılmayanları ve "Sınav zordu." serzenişlerini duyar gibiyim. Ama emin olun sınav iyi niyetli ve beklediğimizden daha kolay bir sınavdı.

 

YDS / e-YDS ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

yds Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.