GEMİ ADAMLARI İÇİN YDS EĞİTİMİ
  • YDS / e-YDS
  • 26.08.2020

GEMİ ADAMLARI İÇİN YDS EĞİTİMİ

Ulaştırma Bakanlığı tarafından Gemi adamları ve Kılavuz Kaptanlar Yönetmeliğinde 2008 yılında yapılan değişiklikle birçok gemi adamı için YDS zorunluluğu getirildi. Yat kaptanlığından, uzakyol kaptanına kadar birçok pozisyon için artık YDS puanı almanız gerekiyor. YDS puanının yanı sıra YDS denkliği bulunan TOEFL ve PTE sınavlarına da girebilirsiniz. Bu noktada tercih sizin.

Yabancı dil puanlarına esas alınan YDS veya ÖSYM tarafından YDS’nin eşdeğeri kabul edilen ulusal/uluslararası sınav sonuçları, sınava girildiği tarihten itibaren beş yıl geçerli olacaktır. (ÖSYM tarafından TOEFL ve PTE akademik sınavları YDS eşdeğeri olarak kabul edilmektedir.)

 

ALANLAR VE İSTENİLEN MİNİMUM YDS PUANLARI

 

ALAN MİNİMUM YDS PUANI

Yat Kaptanı (149 GT)  

40

Yat Kaptanı (499 GT)  

50

Yat Kaptanı (Sınırsız)  

60

Elektro-Teknik Zabiti  

40

Sınırlı Makine Zabiti  

40

Sınırlı Vardiya Zabiti  

50

Sınırlı Başmakinist  

45

Sınırlı Kaptan  

50

Makine Zabiti  

45

Vardiya Zabiti  

50

İkinci Makinist  

50

Birinci Zabit 

55

Başmakinist  

55

Kaptan  

60

Uzakyol Vardiya Makinisti/Mühendisi  

50

Uzakyol Vardiya Zabiti 

55

PUT UP

GEMİ ADAMLARININ ÖNÜNDE İNGİLİZCE İÇİN 3 SEÇENEK BULUNUYOR.

1- YDS / e-YDS

2- TOEFL IBT

3- PTE ACADEMIC

 

Bu 3 sınavdan YDS sadece kelime, okuma ve gramer sorularından oluşuyor. Her ne kadar çok kolay bir sınav olmasa da konuşma, yazma ve dinleme gibi bize çok daha zor gelen bölümler bu sınavda bulunmuyor. Dolayısıyla doğru eğitim ve sınav teknikleriyle YDS'den hedeflediğiniz skora ulaşabilirsiniz. Özellikle İngilizce konuşma, dinleme ve yazma bölümlerinde iyi olmayan adaylar mutlaka YDS'ye hazırlanmalı.

İngilizce konuşma, dinleme ve yazma konularında kendini daha iyi hisseden ve çok detaylı gramer konualrıyla uğraşmak istemeyen gemi adamları TOEFL ve PTE sınavlarını tercih edebilirler. Bu sınavlardan özellikle PTE daha avantajlı diyebiliriz. Bu iki sınav da 4 temel beceriden sorular içeriyor. Konuşma, dinleme, okuma ve yazma sorularını cevaplamanız isteniyor. Her iki sınava yönelik te ücret iade garantili online eğtimimiz için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

https://www.uzmanpte.com/

https://www.uzmantoefl.com/

 

Özellikle akademik kariyer düşünenlerin önündeki engellerden bir tanesi İngilizce sınavları. Yüksek lisans, doktora ve doçentlik başvurularının tamamında geçerli olan YDS adayların tercihleri arasında. Sadece akademik kariyer için değil birçok alanda YDS sınav sonucuna ihtiyacınız olacak. Ülkemizde ÖSYM tarafından yapılan YDS ve e-YDS sınavları adayların yabancı dil yeterliliklerini kanıtlamak için girdiği sınavların başında geliyor. Haliyle kendine has soru tipleri ve zorluk derecesiyle adayları oldukça terleten bir sınav.

YDS zorlu bir süreç ve adayların önünde birçok eğitim  alternatifi bulunuyor. Yüz yüze YDS kursları, YDS kitapları, Online eğitimler bunlardan bazılar. Hangi YDS hazırlık eğitimini seçerseniz seçin düzenli ve programlı çalışmalı ve alan bilgisine / kalitesine güvendiğiniz kursları tercih etmelisiniz. Bu makalemizde size kişiye özel sanal zeka tabanlı online YDS hazırlık eğitimimizden bahsedeceğiz.

 

%100 BAŞARI GARANTİLİ ONLINE YDS / e-YDS HAZIRLIK EĞİTİMİ

Sitemizde; başka hiçbir kaynağa gereksinim duymadan, kişiye özel çalışma programıyla desteklediğimiz ve tamamen YDS'ye yönelik hazırlanmış içeriklere 7-24 sınırsız online erişim sağlayabileceğiniz bir eğitim modeli sunuyoruz.

SEVİYE TANIMA TESTİNİ ÇÖZÜP ÖRNEK DERSLERİMİZE BAKMAK İÇİN SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLRSİNİZ.

 

SİZ SADECE ÇALIŞMA PROGRAMINIZI TAKİP EDİN

Eğitim modelimiz tamamen kişiye özel bir eğitim imkânı sunmaktadır. İngilizce seviyeniz, hedeflediği YDS puanı ve sınava gireceği tarihe göre size özel bir çalışma programı çıkarılmaktadır. 1 aylık, 2 aylık, 45 günlük, 3 aylık programlar yapılabilir. Programın süresini siz belirliyorsunuz. Toplam eğitim süresi, çalışılması gereken dersler ve sıralamaları, haftalık ortalama çalışma süresi gibi bilgiler sistem tarafından belirlenmektedir. Sizin yapmanız gereken tek şey çalışma programını takip etmek olacaktır. 

 

HEDEFİNİZE ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI İADE EDİYORUZ

Çalışma programını takip ettiğiniz sürece size %100 başarı garantisi sunuyoruz.  Sistemde çalışmanız gereken minimum süreyi tamamlamanıza rağmen hedeflediğiniz puana ulaşamazsanız ödediğiniz eğitim ücretinin tamamı iade ediyoruz. Ayrıca ücret iadesiyle ilgili size resmi bir garanti belgesi sunuyoruz.

 

HİÇBİR SINIRLAMA OLMADAN 7-24 ÇALIŞIN

Eğitim modelimizde dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden sisteme giriş yaparak ders çalışabilirsiniz. Web sitemizden ya da mobil uygulamamızdan eş zamanlı olarak çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Online YDS eğitimimizde seneler süren bir uğraş sonucunda YDS uzmanlarımız tarafından geliştirilmiş tüm eğitim içeriği sistemde yüklüdür. Hiçbir sınırlama olmadan bu eğitim içeriklerinin tamamına ulaşır, istediğiniz konuya, istediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Ayrıca size özel çalışma programıyla kendi hızınızda ve kendi öğrenme stilinizle YDS'ye hazırlanırsınız.

 

EĞİTİM DANIŞMANINIZ HER ZAMAN SİZİNLE!

Sitemize üye olduğunuz ilk günden, sınava gireceğiniz tarihe kadar size özel bir eğitim danışmanı görevlendiriyoruz ve dilediğiniz zaman eğitimin danışmanınıza ulaşma imkânı sunuyoruz. Dilerseniz siz aranma talebi oluşturuyorsunuz, eğitim danışmanınız sizi arıyor. YDS eğitimi uzmanlık gerektiren bir alandır ve eğitimin tüm safhalarında profesyonel bir danışmanlık gerektirir. Biz bu eğitim danışmanlığını bir adım öteye taşıyarak, kullanıcılarımıza diledikleri an yanlarında olan eğitim danışmanları görevlendiriyoruz.

 

ÖĞRETMENLERİMİZE DİLEDİĞİNİZ ZAMAN SORU SORABİLİRSİNİZ

Online eğitimin yanında öğretmen desteği de sunuyoruz. Ders çalışırken zorlandığınız yerlerde, sistem üzerinden YDS eğitmenlerimize sorularınızı yöneltebilirsiniz. Uzman kadromuz sorularınızı en kısa sürede cevaplayacak ve size geri dönüş sağlayacaktır.

SEVİYE TANIMA TESTİNİ ÇÖZÜP ÖRNEK DERSLERİMİZE BAKMAK İÇİN SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLRSİNİZ.

 

ONLINE YDS EĞİTİMİMİZİN GENEL ÖZELLİKLERİ

 

Kişiye Özel Çalışma Programı

Online YDS eğitimimizde mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre kişiye özel bir çalışma programı sunulur. Programda toplam alınması gereken eğitim süresi, haftalık çalışma ortalamaları ve çalışılacak derslerin listesi kullanıcıya sunulur. Ayrıca kullanıcının tüm çalışma istatistikleri saniyesi saniyesi sistemde kaydedilir.

 

Tek Kaynak

Sitemizde seneler süren bir uğraş sonucunda profesyonel YDS uzmanlarımız tarafından geliştirilmiş ve tamamen YDS sınavına göre hazırlanmış bir eğitim sunulur. Online eğitimimizde başka herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymadan hedeflenen puana ulaşma garantisi verilmektedir.

PUT UP

Sınırsız Çalışma

Eğitimimize 7/24 istediğiniz yerden, istediğiniz zaman ve tüm cihazlardan ulaşma imkânı sunuyoruz. Hiçbir sınırlama olmadan eğitim içeriklerinin tamamına ulaşır, istediğiniz konuya, istediğiniz kadar çalışabilirsiniz.

 

%100 Başarı Garantisi

Hedeflenen YDS puanına %100 ulaşma garantisi sunuyoruz. Hedeflediğiniz puana ulaşamazsanız ödediğiniz ücretin tamamını iade ediyoruz. Ücret iade garantisini sadece sözlü olarak değil resmi bir garanti belgesiyle veriyoruz.

 

Sanal Zekâ Tabanlı Eğitim

Online eğitimimizin en güçlü yanlarından biri de sanal zekâ altyapısıdır. Sistem sürekli yanınızdaki bir öğretmen gibi tüm çalışmalarınızı takip eder ve size doğru bir yönlendirme sunar. Kişiye özel çalışma programı yaptıktan sonra tüm çalışmalarınızın ayrıntılı istatistiklerini size sunar. Ayrıca öğrenme düzeyleriniz hakkında da sizi yönlendirir.

 

Profesyonel Ekip

Sitemizde seneler süren bir uğraş sonucunda profesyonel YDS uzmanlarımız tarafından geliştirilmiş ve tamamen YDS sınavına göre hazırlanmış bir eğitim sunulur. Profesyonel eğitimci kadromuz en güçlü yanımızı oluşturmaktadır.

 

Kişiye Özel Eğitim Danışmanı

Sitemize üye olduğunuz ilk günden, sınava gireceğiniz tarihe kadar size özel bir eğitim danışmanı görevlendiriyoruz ve dilediğiniz zaman eğitimin danışmanınıza ulaşma imkânı sunuyoruz. Dilerseniz siz aranma talebi oluşturuyorsunuz, eğitim danışmanınız sizi arıyor. YDS eğitimi uzmanlık gerektiren bir alandır ve eğitimin tüm safhalarında profesyonel bir danışmanlık gerektirir. Biz bu eğitim danışmanlığını bir adım öteye taşıyarak, kullanıcılarımıza diledikleri an yanlarında olan eğitim danışmanları görevlendiriyoruz.

 

Öğretmen Desteği

Ders çalışırken zorlandığınız yerlerde, sistem üzerinden YDS eğitmenlerimize sorularınızı yöneltebilirsiniz. Uzman kadromuz sorularınızı en kısa sürede cevaplayacak ve size geri dönüş sağlayacaktır.

 

Canlı Destek

Canlı destek hattımızı kullanarak aklınızdaki tüm soruları bize yöneltebilirsiniz.

 

Hedefe Yönelik İçerik

Size tamamen YDS'ye yönelik bir eğitim sunuyoruz. Gereksiz çalışmalarla zamanınız ve emeğinizi boşa harcamıyoruz.

 

Mobil Uygulama Desteği

Android ve IOS platformlarından Uzmanyds veya Uzmaningilizce uygulamalarımızı indirerek çalışmalarınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

YDS / e-YDS ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

yds Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.